Portal Web Sitesi Yazılım ve Geliştirme

Bu terim, pek çok içeriği bir arada bulunduran internet siteleri için kullanılmaktadır. Internet portallarında canlı haberler, söyleşi odaları, e-posta, alışveriş, çeşitli rehberler ve bunlar gibi bir çok etkinlik yer almaktadır.


Portal siteler tasarlanırken, içerik seçimi (hangi sitelerin kendi alanlarında en iyi, yani "önemli" olduğu) o siteyi diğer portallar arasında ön plana çıkartabilmektedir. Günümüzde, geniş kitlelere servis veren "günlük dergi ve gazeteler", internet servis sağlayıcıları, önemli yazılım ve donanım siteleri, arama motorları gibi yerler birer portal konumuna dönüşmüşlerdir. İyi tasarlanmış ve içerdiği başlangıç noktaları ve bilgi grupları dikkatli seçilmiş portal siteler, gerçekten de internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlar.

 

Portal Yazılım Özellikleri

 

  • web-portal-image Kullanıcı modülleri, yetkilendirme
  • web-portal-image Üyelik modülleri
  • web-portal-image Haber ve bilgilendirme modülleri
  • web-portal-image İçerik yönetimi
  • web-portal-image Dinamik sayfa geliştirme
  • web-portal-image Ürün yönetimi
  • web-portal-image Anket uygulamaları

 

Portal Websitesi Hizmet Süreci

 

1. Geniş ve kapsamlı proje analizi
2. Hedef kitle tespiti
9. İş planı ve öneriler
4. Görsel öneriler
5. Sistem önerileri
6. Teklif sunumu ve onayı
7. Görsellerin oluşturulması ve onayı
8. Sistemin oluşturulması
9. Test aşaması
10. İçerik girişi
11. Yayın aşaması

 

Blogtan- Portal Websitelerinin Günümüz Koşullarındaki Önemi

İçinde bulunduğumuz zaman da internet sitelerinin yaygınlaşması, kullanıcıların artması web sayfalarının aktif bir medya organı, sürekli yayın yapan portallar oluşmasına neden olmuştur. Milyonlarca insan her gün çeşitli portallarda farklı konnularda bilgi alışverişi, yeni kaynakları inceleme ve paylaşım imkanlarını kullanmaktadır. Televizyon kuruluşları bile internet portallarının ilerleyen zamanlarda işlerini ellerinden alabileceğini ifade etmektedirler.

 

Günümüzde birçok portal televizyonlardan önce haber akışı sergilemekte hatta kanallara alıntı olarak düşmektedir. Farklı içeriklere sahip portal tasarımı sayesinde kazanç elde edebilir, ciddi bir izleyici kitlesine sahip olabilirsiniz. İyi bir ziyaretçi kitlesi her zaman güç, her zaman kazanç kapısı anlamına gelmektedir. Zaman içinde yayın yapan portal tasarımı çalışmaları bir gün hayal edemeyeceğiniz gelir kapısına dönüşebilir, çok ciddi teklifler almanıza neden olabilecektir.

 

Portal tasarımı çalışmalarında hedef kitlesi, beklentiler iyi hesaplanmalı, ilke ve içerikten asla ödün verilmemesi gerekmektedir. Farklı portal tasarımı çalışmaları için profesyonel web tasarım firmalarından destek almanız önerilir.

Daha Fazla Oku >>