360' Sanal Tur Fulerİnternetteki en son teknoloji olan sanal tur üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğraflar sayesinde, son teknoloji yazılım ve görsel medya uygulamalarının da fotoğraflar üzerine aktarılmasıyla internet ortamında ziyaretçiye mekânın içindeymiş hissi yaratarak istediği gibi dolaşmasını sağlayan görsel bir uygulamadır.

 

 

Fotoğraflar işlendikten sonra Flash animasyonları ile de sınırsız çeşitlilikte zenginleştirilerek web uygulaması şeklinde yada CD/ DVD ortamında çalışan bağımsız uygulamalar haline getirilerek katalog gibi dağıtılma olanağı sağlamaktadır.

Sanal Tur bir mekânı internetten tanıtmanın en etkin ve etkili yöntemidir. 360 derecelik bir bakış açısıyla mekânı internetten gezen potansiyel müşteriler, etraflarına bakınabilir, aradıkları ya da istedikleri detayları kendileri inceleyebilir ve ilgili mekana gitmeksizin mekan hakkında görsel şekilde fikir sahibi olabilirler. Kelimenin tam anlamıyla SANAL TUR şeklinde; mekanda dilediklerince geniş bir zaman diliminde sıkılmadan, yorulmadan, rahat ve eğlenceli bir gezinti yapabilirler.

 

Örneğin Sanal Tur, inşaat sektöründe örnek dairelerin sunumu,  emlak sektöründe satılacak emlağın görüntüleri, oteller için odaların, restoranların tanıtımı, iç mimari referansları başta olmak üzere iç mekan tanıtımı için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

 

Nerelerde Kullanılır?

 

Sağlık Merkezleri

 

Sağlık sektöründe yer alan Hastaneler, Laboratuvarlar, Poliklinikler, Huzurevleri, Zayıflama ve Rehabilitasyon Merkezleri başta olmak üzere, ne kadar sağlıklı ve konforlu bir ortamda çalışıldığını göstermek adına mekanlarını sanal olarak gezdiriyor.

 

Eğitim Yerleri

 

Anaokulları,Kolejler, Okullar, Dersaneler, Kurslar, Üniversiteler gibi kurumlar, eğitim görmek istedikleri yerleri merak edenler için hazırladıkları sanal gezilerle tanıtımlarını yapıyorlar

 

Turizm ve Eğlence

 

Sanal tur uygulamalarının en fazla kullanıldığı sektörlerin başında turizm ve eğlence gelir. Bunların yanında hotel, pansiyon, kamping, cafe, bar, retoran, düğün salonu, tatil köyü gibi işletmeler de, web sitelerinde sanal tur çalışmasını bulundururlar.

 

 

 

 

 

Blogtan - Sanal Tur 360 Dereceyle Firmanızı Tanıtın!

Çağımızın en yoğun reklam kullanım aracı haline gelen internet, beraberinde yenilikleri de web hizmetlerine kazandırıyor. Bunların başında da 3D çekim denilen 3 boyutlu görüntüleme geliyor. Dünyada virtual tour olarak bilinen sanal tur, web ortamında istenilen yeri en ince ayrıntısına kadar, içinde geziyormuş gibi tanıma imkanı sunuyor. Panoramik fotoğrafların birleştirilmesiyle meydana gelen sanal tur uygulamasıyla, web sayfasına yüklenen görüntüyü tıklayan birisi, mouse ya da klavye yardımıyla mekanı 360 derece gezebiliyor. Kapıları açıp merdivenleri çıkıp inebiliyor...
Daha Fazla Oku >>